Řevnické dvojice 2007

Řevnice, 12.5.2007, 64 účastníků

Dva turnaje, děti a amatéři - průměr ELO do 1350, profesionálové - neomezené
ve všech kategoriích na druhé šachovnici povinně dítě nar. 1991 nebo ml., v kategorii děti totéž i na první
rapid, 7 kol 2x25 min. profeisonálové - 14 dvojic, děti - 12 dvojic, amatéři - 6 dvojic

Hlavním sponzorem turnaje je firma Abasto s.r.o. a většina cen je jedlých

Řevnický turnaj dvojic se už mezi šachisty těší trvalé oblibě a turnaj každoročně do Řevnic láká silnější konkurenci. Originální je nejen formát, ale i cenový fond, věnovaný naším sponzorem, firmou Abasto s.r.o, ve kterém je kromě pohárů a medailí vysoce kvalitní tropické ovoce. Přes účast silných závodních hráčů ale původní myšlenka aby si zahrály děti se svými rodiči za své nevzala, pro dvojice s tatínkem-nezávodníkem je určena kategorie amatérů. Na letošní 4. ročník přijelo 32 dvojic a jediná změna proti loňským propozicím byla v posunu dětské kategorie až do 16ti let.

Velmi silná konkurence se sešla v kategorii profesionálů, v první nasazené dvojici - otec a syn Jančaříkovi (Sokol Kobylisy) - měli oba hráči ELO přes 2000, zajímavá také byla otázka, zda třetí titul vybojují otec a syn Rosenbaumovi (Loko Zdice), vítězové předchozích dvou ročníků. Jančaříkovi nakonec skončili druzí a Rosenbaumovi třetí, protože rybník všem vypálila velmi mladá dvojice Jakub Vandas (ŠK Smíchov), Jana Sochorová (Sokol Buštěhrad), jejíž oba členové ještě patřili do dětské kategorie. Mezi profesionály v rozporu s názvem turnaje nestartovala žádná řevnická dvojice.

Amatérských dvojic nebyl dostatek k uspořádání samostatného turnaje, takže amatéři hráli společný turnaj s dětmi. Amatéry suverénně vyhráli otec a syn Skaličtí (Říčany), hned za nimi ale skončila výborně hrající dětská Vlašimsko-Benešovská dvojice Robin Hrdina, Adéla Nguyenová, která tak vyhrála kategorii dětí. Na druhém místě mezi dětmi skončila favorizovaná dvojice bratří Suchomelů, která to také měla do Řevnic ze všech nejdál, přijeli až z Liberce. Z domácích se nejlépe prosadila amatérská dvojice otec a syn Starýchfojtů, která získala ve své kategorii bronz. V kategorii dětí startovaly ještě sourozenecké dvojice Jindřich a Vojtěch Paukertovi a Patrik a Anika Krejčí. Jen tři dvojice ze Řevnic byly pro pořadatele trochu zklamáním.

Konečné pořadí turnaje dětí a amatérů

Kat= kategorie (A - amatéři, D - děti), PK= pořadí v kategorii, PC= pořadí celkem, + = počet výher atd.