Řevnické dvojice 2008

Řevnice, 24.5.2008, 98 účastníků

Dva turnaje, děti a amatéři - průměr ELO do 1350, profesionálové - neomezené
ve všech kategoriích na druhé šachovnici povinně dítě nar. 1992 nebo ml., v kategorii děti totéž i na první
rapid, 7 kol 2x25 min. profesionálové - 14 dvojic, děti - 22 dvojic, amatéři - 13 dvojic

medailisté Řevnických dvojic 2008:
Ondřej Bauer, Petr Kozel, Lukáš Jelínek, Patrik Pýcha, Černý, Josef Krupička st., Kateřina Budíková, Arnošt Korecký, Lukáš Bleha, Josef Krupička ml. (dole), Evžen Pospíšil, Robin Hrdina, Ondřej Mejzlík, Martin Pospíšil, Jan Švach, David Cozl, Kateřina Krejčiříková, Martina Krejčiříková

Propozice 2008 výsledky 2007 výsledky 2006 výsledky 2005 výsledky 2004

Podrobné výsledky na chess-results.com:

děti a amatéři profesionálové

FOTKY VÝSLEDKY

Rekordní účast zaznamenal pátý ročník turnaje Řevnické dvojice, který se hrál ve školní jídelně v Řevnicích v sobotu 24.5.2008. Zúčastnilo se ho 49 dvojic a 98 účastníků jsme ještě na žádném turnaji v Řevnicích nezaznamenali (dosavadní rekord byl 78). Kategorie profesionálů měla také zatím nejsilnější obsazení i přesto, že dvě ohlášené velmi silné dvojice otec-syn nakonec nedorazily (Václavové Růžičkovi z Kladna a Antonín a Joel Jančaříkovi z Prahy). I při jejich účasti by ale nejsilnějším hráčem turnaje stejně byl vlašimský Ondřej Mejzlík (ELO 2239). Ve výkonnostních předpokladech nezaostávaly ani děti, celkem startovalo deset účastníků a účastnic letošního finálového turnaje Mistrovství ČR.

V konkurenci 14 dvojic kategorie profesionálů se prosadila třetí nasazená dvojice otec a syn Evžen a Martin Pospíšilovi z Říčan, hned za nimi se k řevnické radosti umístila domácí dvojice Cozl - Švach, která byla sedmá nasazená. Základem tohoto úspěchu byl fenomenální výkon Davida Cozla na první šachovnici. David uhrál 6,5 bodu ze sedmi možných, ačkoliv byl sám na soupiskách až devátým v pořadí a stal se nejlepším hráčem turnaje. Jan Švach k tomu přidal solidních 50% a stříbro bylo na světě. Trochu méně se dařilo další řevnické dvojici Vladimír Matějka a Ondřej Franc, která skončila na 11. místě.

Kategorie amatérů se stala kořistí pražské dvojice Josefů Krupičkových, ve které bylo znát, že tatínek kdysi šachy hrával, uhrál totiž plný počet bodů. Ze řevnických si nejlépe vedl Michal Mach v kombinované dvojici se zdickou trenérkou Evou Rosenbaumovou se kterou společně obsadili 6. místo. Potěšilo nás ale, že se zúčastnili hned tři řevnické dvojice otec-syn, ve kterých otec není soutěžním šachistou, protože pro tento typ rodinných dvojic byl turnaj před lety navržen. Všichni tatínkové z rodinných dvojic Jaroslav a Jan Michálkovi, Petr a Matěj Višňovi a Ivan a Adam Hanzlíkovi přitom podali velmi dobré výkony, pan Hanzlík dokonce uhrál 6 bodů ze sedmi možných.

Vítězi dětských dvojic se stali Lukáš Jelínek a Patrik Pýcha z Vlašimi, ze řevnických si nejlépe vedli Tomáš Šťastný a Martin Derco, kteří obsadili výborné čtvrté místo těsně následováni sourozeneckou dvojicí Patrik a Anika Krejčí na místě pátém, bratři Jindřich a Vojtěch Paukertovi skončili jedenáctí.

Ani se stovkou šachistů nevznikl ve školní jídelně prostorový problém, objevily se jen menší probémy organizační když ráno nešel v objektu proud a prezentace tak začala později, což se spolu s dalšími faktory projevilo zpožděním začátku. Po startu prvního kola ale už turnaj probíhal plynule.

K velké radosti pořadatele měli konečně největší účast domácí (v minulých ročnících to zdaleka nebývalo pravidlem), kteří postavili 8 dvojic a dva řevničtí šachisté hráli v kombinovaných dvojicích. V této disciplíně ale zvítězili domácí jen velmi těsně, protože 8 dvojic postavili i šachisté z Vlašimi, jen měli méně o jednoho hráče v kombinovaných dvojicích. Až na jednu pražskou byly všechny dvojice ze Středočeského kraje, takže loňský rekord, který jako nejvzdálenější účastníci vytvořili bratři Suchomelovi z Liberce, překonán nebyl.

Vítězové kategorií si odnesli poháry, druzí a třetí medaile a na všechny vyšla některá z jedlých cen, které do soutěže věnoval sponzor, firma Abasto s.r.o. Vybíralo se mezi několika druhy ovoce, k dispozici byly ananasy, žluté melouny, papaya, mango, jablka, mandarinky, pomeranče, banány a cherry rajčata.

Konečné pořadí

PK= pořadí v kategorii, PC= pořadí celkem, + = počet výher atd., BS - výsledek v bodové skupině, BV - body + vyhrané partie, BHm - střední Buchholz